листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

ТТК Банка АД Скопје објавува ревидиран дневен ред за претстојното Собрание на акционери.


Ревидиран дневен ред.pdf

Објавено на: 09.06.2020 14:30:57
Документ БР.: DOC_10109-99/2020
Урнек: Јавен повик за собрание