листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на БИМ а.д. Свети Николе за 22.07.2020 год.


Јавен повик за свикување на Собрание на акционери.pdf

Објавено на: 10.06.2020 09:34:53
Документ БР.: DOC_10109-100/2020
Урнек: Јавен повик за собрание