листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Аутомакедонија АД Скопје известува дека на седницата на Собранието на акционери донесени се одлуки за избор на 2 нови члена на Надзорниот одбор:

- Борче Илиоски

- Искра Клинкарова


Одлука за избор на член на НО 2020.pdf
Одлука за одобрување на работата на НО и избор на нов член 2020.pdf

Објавено на: 30.06.2020 15:26:03
Документ БР.: DOC_12285-32/2020
Урнек: Измени во органи на управување