листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

 Согласно Глава 6 од Правилата за котација, Пекабеско АД објавува Јавен повик за Собрание на акционери


Јавен Повик за Собрание на Акционери 10.09.2020г.pdf

Објавено на: 06.08.2020 09:17:44
Документ БР.: DOC_10109-116/2020
Урнек: Јавен повик за собрание