листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Одборот на директори на Тетекс АД објавува ЈАВЕН ПОВИК ЗА СОБРАНИЕ НА АКЦИОНЕРИ на ден 07.10.2020 година


javen povik za sobranie na 07 10 2020.pdf

Објавено на: 04.09.2020 14:05:25
Документ БР.: DOC_10109-128/2020
Урнек: Јавен повик за собрание