листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлука за Собрание на Мермерен Комбинат АД – Прилеп коешто ќе се одржи на 16.10.2020 година.


1. Предлог Одлука - распределување на акумулирани добивки.docx

Објавено на: 15.09.2020 08:28:04
Документ БР.: DOC_13285-175/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери