листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола -19.10.2020

 


Јавен повик за Собрание -ЗК Пелагонија ад Битола 19.10.2020.pdf

Објавено на: 18.09.2020 14:08:52
Документ БР.: DOC_10109-131/2020
Урнек: Јавен повик за собрание