листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

ТТК Банка АД Скопје објавува предлог - одлука за предложена точка на Дневен ред за претстојното Собрание на акционери.


Предлог - Одлука за предложена точка на Дневен ред.pdf

Објавено на: 06.10.2020 14:20:53
Документ БР.: DOC_13285-182/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери