листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Образложение за настанатите значајни промени во неревидираниот, консолидираниот Биланс на успех за периодот 01.01.-30.09.2020 година, како и влијанието на COVID-19 врз идното финансиско работење.


Obrazlozhenie_ADING_30.09.2020_konsolidiran.pdf

Објавено на: 29.10.2020 14:11:54
Документ БР.: DOC_10191-636/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации