листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Врз основа на Глава 6 од Правилата за котација, ве известуваме за следната ценовно чувствителна информација.

Почнувајќи од 01.01.2020 па заклучно со 30.09.2020 год. во однос со истиот период минатата година  АД Нова Стоковна Куќа  Струмица претрпе штета во висина 3,000,000.00 денари на име на намален промет на клиентите кои имаат закупено деловен простор, како и на штета на целосно затварање на деловните простории на некои од закупувачите.

Објавено на: 30.10.2020 14:10:47
Документ БР.: DOC_10191-654/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации