листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од собраниена акционери


Одлука за Задолжување на Жито Караорман АД Кичево согласно Договор за кредитна рамка кај Стопанска Банка АД Скопје.pdf
Одлука за Обезбедување на побарувањата на Стопанска Банка АД Скопје.pdf

Објавено на: 18.11.2020 09:54:22
Документ БР.: DOC_12283-143/2020
Урнек: Други одлуки од собрание