листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно глава 6 од Правилата за котација, СКОПСКИ ПАЗАР АД Скопје со седиште на ул. Ѓорче Петров бр.7 Скопје, известува дека за лице за контакт со инвеститори се назначува лицето Велимир Шиповиќ со телефон за контакт 02/2404-204 и електронска пошта velimir.sipovic@skp.mk


Odluka za naznacuvanje na lice za kontakt so investitori.pdf

Објавено на: 09.12.2020 14:25:31
Документ БР.: DOC_10191-721/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации