листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Одговорни лица за контакт со инвеститорите во Триглав Осигурување АД, Скопје се:

  1. Иво Прличков- директор на Секторот за економско финансиски работи и

тел:+389 2 5102 262

е-mail: ivo.prlickov@triglav.mk

  1. Весна Паункоска Додевска-раководител на Службата за правни и корпоративни работи.

тел: +389 2 5102 250

                        е-mail: vesna.paunkoska@triglav.mk


Одлука за назначување на лица за контакт со инвеститори.pdf

Објавено на: 24.12.2020 08:03:54
Документ БР.: DOC_10191-739/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации