листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Во врска со барањето за информација од страна на Македонска берза за хартии од вредност АД Скопје доставено до Стопанска банка а.д. Битола на 17.2.2021 година, а во врска со актуелниот пораст на цената на акцијата во периодот од 12.2.-17.2.2021 година, Ве известуваме дека Банката нема никакви дополнителни ценовно чувствителни информации кои не ги објавила, а кои би можеле да имаат влијание врз порастот на цената на акциите.

Воедно, нагласуваме дека инвеститорите своите инвестициски одлуки треба да ги базираат на јавно достапните и официјално објавени информации од страна на Банката.

 

Објавено на: 18.02.2021 08:05:14
Документ БР.: DOC_10191-131/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации