листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:


Почитувани, поради здравствени проблеми од вирусот Ковид,лицето одговорно за праќање на Извештаите до Берза ќе биде отсутно од работа во рок од 14 дена. Затоа Ве замолуваме рокот за да се пуштат Годишните неревидирани,неконсолидирани финансиски извештаи за 2020 година да се пролонгира до 15.03.2021 година (Понеделник).

Ви благодариме на разбирањето,

Со почит

Објавено на: 26.02.2021 14:10:52
Документ БР.: DOC_10191-181/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации