листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог-Одлука од УО за дивиденден календар


Предлог-Одлука од УО за дивиденден календар за 2020 година со Образложение.pdf

Објавено на: 05.03.2021 09:00:20
Документ БР.: DOC_13285-18/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери