листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Макпромет АД Штип објавува материјали за Собрание на акционери.


Predlog odluka za odobruvanje na golema zdelka.pdf
Predlog odluka za kupoprodazba na nedvizen imot.pdf
Predlog odluka za zalozuvanje na nedvizen imot.pdf

Објавено на: 22.03.2021 09:51:50
Документ БР.: DOC_13285-27/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери