листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Податоци во врска со точка број 2 од Дневниот ред за Седницата на Собранието на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола закажана за 06.04.2021 година -

- Предлог одлука за избор на нови членови на Одборот на директори 


Податоци Александар Георгиев.pdf
Податоци Ана Ѓоргиев.pdf
Податоци Весна Белешовска.pdf
Податоци Христина Фуна.pdf
Податоци Цветан Панделески.pdf

Објавено на: 24.03.2021 14:12:06
Документ БР.: DOC_13285-31/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери