листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

АДИНГ АД Скопје објавува Јавен повик за Собрание на акционери.


ADING AD Skopje_Javen povik za Sobranie na akcioneri_28.04.2021.pdf

Објавено на: 26.03.2021 14:10:02
Документ БР.: DOC_10109-15/2021
Урнек: Јавен повик за собрание