листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Годишно собрание на акционери на НЛБ Банка закажано за 29.04.2021 година (четврток) со почеток во 13.00 часот, во просториите на НЛБ Банка АД Скопје, на ул. „Мајка Тереза“ бр.1, Скопје.

НЛБ Банка АД Скопје

 


Javen povik za Godisno sobranie na akcioneri.pdf

Објавено на: 26.03.2021 14:19:25
Документ БР.: DOC_10109-16/2021
Урнек: Јавен повик за собрание