листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Акционерско друштво, фабрика за чоколади, вафли и бонбони ЕВРОПА-Скопје известува дека неизвршниот член на Одбор на директори Зоран Здравев поднесе оставка од функцијата.

АД ЕВРОПА Скопје

Објавено на: 09.04.2021 14:34:47
Документ БР.: DOC_12285-9/2021
Урнек: Измени во органи на управување