листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка АД Скопје објавува анализа кон неревидираните финансиски извештаи за периодот од 01.01. - 31.03.2021 година:


Анализа на финансиските резултати - Стопанска банка АД Скопје 01.01. – 31.03.2021 .pdf

Објавено на: 12.04.2021 14:30:51
Документ БР.: DOC_10191-333/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации