листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка на ТТК Банка АД Скопје за 2020 година:

 


Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка за 2020.PDF

Објавено на: 15.04.2021 14:15:15
Документ БР.: DOC_12287-3/2021
Урнек: Распределба на добивка