листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивиденда за 2020 година (дивиденден календар):


Одлука за определување на износот на дивиденда и датуми на исплата на дивиденда за 2020 година.PDF

Објавено на: 15.04.2021 14:16:20
Документ БР.: DOC_10187-3/2021
Урнек: Дивиденден Календар