листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ИСПРАВКА ВО ВЧЕРАШНОТО ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ИСПЛАТА НА ДИВИДЕНДА:
Собранието на акционери на која е донесена одлуката за дивиденда е одржано на 30.03.2021, наместо објавеното 30.09.2021.

Уште еднаш ги известуваме акционерите кои немаат доставено трансакциона сметка за исплата, да ја достават на e-mail zarko@teteks.com.mk или во Тетекс.

Објавено на: 20.04.2021 09:18:28
Документ БР.: DOC_10191-344/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации