листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Сковин АД Скопје известува дека неизвршниот член на Одбор на директори Драган Наков даде оставка од функцијата.

Објавено на: 22.04.2021 09:00:42
Документ БР.: DOC_12285-10/2021
Урнек: Измени во органи на управување