листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Алкалоид АД Скопје известува дека неревидираниот неконсолидиран и неревидираниот консолидиран Биланс на успех за периодот јануари - март 2021 година ќе бидат објавени на ден 29.04.2021 година во 09:00 часот.

 

Објавено на: 28.04.2021 09:00:13
Документ БР.: DOC_10191-377/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации