листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 точка 4 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје објавува Образложение кон резултатите за период од 01.01.-31.03.2021 година


obrazlozenie za ostvarenite rezultati za period 01.01.2021-31.03.2021.pdf

Објавено на: 29.04.2021 08:10:51
Документ БР.: DOC_10191-394/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации