листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Ве известуваме дека Жито Лукс АД Скопје ќе ги објави резултатите од работењето за период 01/01/2021- 31/03/2021 најдоцна до 04/05/2021 год.

Објавено на: 28.04.2021 15:37:09
Документ БР.: DOC_10191-392/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации