листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава VI, член 39 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје го објавува јавниот повик за Годишно Собрание на Акционери кое ќе се одржи на 31/05/2021:


Јавен Повик за Годишно Собрание на акционери за 31-05-2021 г..jpg

Објавено на: 29.04.2021 09:21:27
Документ БР.: DOC_10109-67/2021
Урнек: Јавен повик за собрание