листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно Глава 6, член 39 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, ги објавува предлог одлуките за годишното Собрание на акционери кое ќе се одржи на 31/05/2021 година:

 


Предлог Одлуки за Годишно Собрание на акционери.pdf

Објавено на: 29.04.2021 09:21:30
Документ БР.: DOC_13285-102/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери