листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Собрание на акционери на АДИНГ АД Скопје, одржано на ден 28.04.2021 година.

 


ADING AD Skopje-Odluki od Sobranie na akcioneri-28.04.2021.pdf

Објавено на: 29.04.2021 09:22:01
Документ БР.: DOC_12283-14/2021
Урнек: Други одлуки од собрание