листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери
 
Јавен повик за учество на Собранието на акционерите на "Аутомакедонија" А.Д. Скопје


Повик за Собрание на акционери - 31.05.2021.pdf

Објавено на: 29.04.2021 14:10:57
Документ БР.: DOC_10109-71/2021
Урнек: Јавен повик за собрание