листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери
ПРЕДЛОГ-ОДЛУКИ И КОМПЛЕТЕН МАТЕРИЈАЛ ЗА СОБРАНИЕТО НА АКЦИОНЕРИ НА АУТОМАКЕДОНИЈА АД СКОПЈЕ – 31.05.2021


Предлог-одлуки за собрание на акционери АМ АД.pdf
Материјал за Собрание на акционери - 31.05.2021.pdf

Објавено на: 29.04.2021 14:10:57
Документ БР.: DOC_13285-107/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери