листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД Прилеп објавува Образложение кон постигнатиот резултат искажан во Тримесечното финансиско известување за работењето во период од 01.01. до 31.03.2021 год.


Obrazloz kon finan rezultat vo Trim finan izvest 01-03mes 2021 objav.pdf

Објавено на: 04.05.2021 15:12:49
Документ БР.: DOC_10191-424/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации