листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Образложение за настанатите значајни проемни во неревидираниот, консолидираниот Биланс на успех за периодот 01.01.-31.03.2021 година, како и влијанието на COVID 19 врз финансиското работење.


Obrazlozhenie_DS ADING konsolidiran_31.03.2021.pdf

Објавено на: 05.05.2021 14:30:28
Документ БР.: DOC_10191-435/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации