листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Известуваме дека акционерите со над 5% акции од вкупните акции со право на глас ги повлекоа предлог одлуките објавени на 29.04.2021 година

 


Барање за повлекување на нови предлог одлуки од дневен ред и нови точки на дневен ред.pdf

Објавено на: 06.05.2021 14:47:47
Документ БР.: DOC_13285-118/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери