листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за усвојување на Консолидираните финансиски извештаи на групата ЕВРОПА за 2020 година ревидирани од страна на овластено друштво за ревизија


Одлука за усвојување на консолидирани финансиски извештаи на групата Европа.pdf

Објавено на: 11.05.2021 15:00:05
Документ БР.: DOC_12283-22/2021
Урнек: Други одлуки од собрание