листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за назначување на овластено друштво за ревизија на работењето на АД ЕВРОПА Скопје за 2021 година


Одлука за назначување на овластено друштво за ревизија.pdf

Објавено на: 11.05.2021 15:00:05
Документ БР.: DOC_12283-24/2021
Урнек: Други одлуки од собрание