листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за усвојување на Консолидирана годишна сметка и извештај на групата ЕВРОПА за 2020 година


Одлука за усвојување на Консолидирана годишна сметка и извештај на групата Европа.pdf

Објавено на: 11.05.2021 15:00:05
Документ БР.: DOC_12283-29/2021
Урнек: Други одлуки од собрание