листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за годишно собрание Фабрика Карпош АД Скопје


Javen povik za sobranie na akcioneri 2021.pdf

Објавено на: 17.05.2021 08:18:44
Документ БР.: DOC_10109-79/2021
Урнек: Јавен повик за собрание