листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Правилата за котација член 32, точка 3, Одборот на директори на Македонски Телеком АД - Скопје како овластено лице за контакт со инвеститори го назначува:

Златко Кузмановски 

тел:+389 70 200 919

е-mail: IR@telekom.mk


MKT OD Odluka 24-2021_Naznacuvanje na lice za kontakt so investitori.pdf

Објавено на: 17.05.2021 14:15:02
Документ БР.: DOC_10191-451/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации