листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

корекција на објава за јавен повик на собрание Фабрика Карпош АД Скопје


JAVEN-POVIK-ZA-SOBRANIE-FABRIKA KARPOSH AD SKOPJE 2021.doc

Објавено на: 17.05.2021 14:09:05
Документ БР.: DOC_10109-81/2021
Урнек: Јавен повик за собрание