листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известување за стекнување сопственост на акции на член на Управен одбор

Согласно член 34, став 1, алинеја 7 од Правилата за котација на Македонската Берза за хартии од вредност АД Скопје, известуваме дека Членот на Управниот одбор, Г-дин Игор Илиевски, се стекна со 506 обични акции од издавачот Аутомакедонија АД Скопје и оствари 0.6% од вкупниот број на акции во друштвото.

Објавено на: 18.05.2021 14:10:57
Документ БР.: DOC_10191-453/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации