листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука донесена на Собрание на акционери 18.05.2021 година


T1-2 Одлука за распределба на добивка по годишна сметка за 2020 година.pdf

Објавено на: 18.05.2021 15:00:58
Документ БР.: DOC_12287-10/2021
Урнек: Распределба на добивка