листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлуки за собрание - МЗТ Пумпи АД Скопје

Ревидирани финансиски извештаи - МЗТ Пумпи АД Скопје

Годишен извештај за работа - МЗТ Пумпи АД Скопје


Годишен извештај за работењето за 2020 година.docx
Ревидиран финансиски извештај 2020 mzt.doc
Предлог Одлуки за Собрание 2021.doc

Објавено на: 18.05.2021 15:36:14
Документ БР.: DOC_13285-127/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери