листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука донесена на Собрание на акционери одржано на 27.05.2021 година


Т3 Одлука за исплата на дивиденда со дивиденден календар.pdf

Објавено на: 27.05.2021 15:15:07
Документ БР.: DOC_10187-11/2021
Урнек: Дивиденден Календар