листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Стопанска банка АД Скопје објавува Јавен повик за учество на 49-та седница на Собранието на акционери:


Јавен повик за Собрание на акционери-Стопанска банка АД Скопје.pdf

Објавено на: 28.05.2021 08:13:45
Документ БР.: DOC_10109-89/2021
Урнек: Јавен повик за собрание