листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Собрание на акционери - 28.05.2021


Odluki - Akcionersko Sobranie Vabtek MZT AD Skopje - 28.05.2021.pdf

Објавено на: 28.05.2021 14:10:15
Документ БР.: DOC_12283-73/2021
Урнек: Други одлуки од собрание