листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно член 39 точка 7 и 8 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје ги објавува останатите одлуки донесени на Годишно Собрание на акционери одржано на ден 31.05.2021 година


Drugi odluki od sobranie.pdf

Објавено на: 31.05.2021 14:10:56
Документ БР.: DOC_12283-79/2021
Урнек: Други одлуки од собрание